از هنر در برگیرنده هویت ملی و اسلامی حمایت می‌کنیم

معاون امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: شایسته است تهران به عنوان محل استقرار رهبر معظم انقلاب دارای هویتی فرهنگی و هنری در عرصه‌های جهانی باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) آیت‌الله محسن قمی در دیدار اعضای هیات مدیره تعاونی هنرمندان معاصر – که در راستای معرفی فعالیت‌های خود با وی دیدار و درباره برخی از برنامه‌های این تعاونی به عنوان تنها بخش خصوصی پیشرو در تکوین نظام اقتصاد هنر با وی گفت‌وگو کردند – با تقدیر از ابتکار ایجاد این رویداد توسط هنرمندان اظهار کرد: فعالیت‌های شما سه ویژگی مهم دارد؛ نخست این‌که این کار خصوصی است و هر کار خصوصی‌ای که با موضوعات فرهنگی و توسط جوانان انجام می‌شود باید مورد تقدیر واقع شود. دوم این‌که کار شما در حوزه هنر است و این کار ارزنده است؛ زیرا بزرگترین پیامبران الهی نیز هنرمندان بزرگی بودند. سوم این‌که روی نام تهران به عنوان مرکز و پایتخت جهان اسلام دارید فعالیت می‌کنید

.

وی در این‌باره خاطرنشان کرد: شایسته است تهران به عنوان محل استقرار رهبر معظم انقلاب دارای هویتی فرهنگی و هنری در عرصه‌های جهانی باشد و این‌که نام تهران به عنوان یکی از مراجع فرهنگی و هنری مطابق با آموزه‌ها و سیاست‌های مورد تایید نظام در مناسبات جهانی مطرح شود و خوب است که معرفی کننده هویت ملی و مذهبی ام‌القری اسلام باشد.

وی در این دیدار با تاکید بر حمایت از این امور توسط دستگاه‌های ذیربط اظهار کرد: این‌طور موضوعات هنری که در برگیرنده هویت ملی و اسلامی ماست باید مورد حمایت و مساعدت دستگاه‌های ذیربط قرار بگیرد و ما نیز از این اقدام و در جهت به ثمر رسیدن آن حمایت لازم را خواهیم کرد.