ازشناخت علی(ع) تا آرامش دل رهبر ازدیدار باخانواده ای شهدا از زبان آیت الله قمی

آیت الله قمی معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اهمیت ویژه معظم له به خانواده شهدا و جایگاه ایشان گفت: دیدار حضرت آقا با سران کشورهای مختلف که همین اواخر برای حضور در اجلاس به ایران آمده بودند و همه هم درخواست دیدار داشتند برای حضرت آقا و همه دست اندرکاران حتی فشرده و سخت بود. وقت گیر  بود و پی در پی.ایشان چندین ساعت بعضا راجع به این کشور تحقیق و در رابطه با شرایط شان مطالعه می کردند.

وقتی بلافاصله بعد از دیدارها درخواست بازدید از خانواده شهدا را دادند همه تعجب کردیم. برخی گفتند شما خسته هستید و نیاز به استراحت دارید. ایشان خیلی قاطع و جدی پاسخ فرمودند که “دیدار با خانواده شهدا برایم افتخار امیز است.  با خانواده شهدا دیدار می کنیم تا دلمان آرام شود.”

آیت الله قمی گفت:در دیداری که حضرت آقا با خانواده شهید ارمنی داشتند این مادر شهید گفته بود من تازه فهمیدم حضرت علی(ع) چه کسی است که این چنین پیروانی دارد. اسلام این است.

 وی با اشاره به فعالیت عملی در حوزه بیان مفاهیم اسلامی گفت: یک زمانی ما مجبور بودیم با قلم و لفظ و انتزاعی از اسلام داشته باشیم اما امروز تمدن اسلامی ایران نشان دهنده حقانیت اسلام و تبلیغ علنی  عملی آن است.

آیت الله قمی با تمجید از همسران شهدا به نقش زنان در اشاعه ارزش های ناب اسلامی اشاره کرد و با بیان یک خاطره گفت: تهمت هایی که به انقلاب اسلامی می زدند را در یک دیدار با عده ای از فعالان بیداری اسلامی در مصر مطرح کردم که در همان جریانات تحولات منطقه به ایران آمده بودند. گفتم تهمت هایی که ابتدای انقلاب به ما می زدند را امروز به شما می زنند.

آیت الله قمی با اشاره به شبهاتی که درباره انقلاب اسلامی مطرح میشد گفت: به ما می گفتند چون انقلابمان اسلامی است پس با علم و تکنولوژی مخالفیم و شتر سوار خواهیم بود، زنان را از جامعه و فعالیت های اجتماعی طرد خواهیم کرد و چون شیعه نیز هستیم، حتما با اهل تسنن و سایر فرق به بدترین شکل برخورد خواهیم کرد، حال آنکه حضور زنان ما در عرصه دانشگاهی به اعضای هیات علمی و حضور در دانشگاه ها محدود نمی شود. 

وی افزود: خب ما زنانی داریم که امروز به بالاترین مراحل پیشرفت در کار خود رسیده اند حتی برایشان از عرصه نظامی سرلشکر مهناز اصلانی را مثال زدم و ۵۰-۶۰ خانمی که سرتیپ هستند و در هیات دولت و مجلس فعالیت دارند، همه را مطرح کردم که موجب تعجب آنها بود.  

آیت الله قمی گفت: امروز شاهدیم به برکت انقلاب اسلامی و خون مطهر شهدا، بانوانی داریم که در رشته های مختلف و تخصصی الگوهای بسیار کامل و زیبایی را از تدین و به روز بودن برای زنان جهان حتی عرضه کرده اند. وشما همسران شهدا یکی از این الگوها هستید که دنیا باید بیاید از شما درس بگیرد.

معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: در خصوص شبهه آزار اقلیت ها و اهل تسنن نیز توضیح دادم که بیش از ۱۱ هزار مسجد در ایران متعلق به اهل سنت است یعنی هر ۴۵۰ نفر یک مسجد دارند. در حالیکه هر ۲ -۳ هزار نفر شیعه یک مسجد دارند. هر ۵۰۰ یهودی و مسیحی یک کنیسه و کلیسا دارند و محدودیتی در این حوزه نداریم.واقلیت های دینی به خوبی در کنار سایر مردم حضور داشته ونماینده مجلس داشته وبه راحتی به کسب وکار می پردازند.

آیت الله قمی گفت: در حوزه علمی هم که شاهدیم امروز دنیای غرب از وحدت و پیشرفت ما ناراحت است و یک آپارتاید علمی علیه ما به راه انداخته و حتی دانشمندان ما را ترور می کند.شهادت این بزرگواران مظلومیت مردم ایران را نشان داد و حقانیت ما را ثابت کرد و اتهام علنی علیه ما که مخالف علمیم و عقب خواهیم ماند را رد کرد.

 وی در پایان افزود:  وقتی که آنها این ادله محکم را که مطرح کردم ،خودشان بر راز ماندگاری نظام جمهوری اسلامی ایران اذعان داشته وگفتند راهی که شما در پیش گرفتید راه افتخارآمیز وموجب ترس ودلهره غرب می باشد.

منبع : شهید نیوز – ۷ بهمن ۱۳۹۴