رسانه های غربی اجازه نمی دهند که پیام قرآن به گوش جهانیان برسد

در اختتامیه سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم اظهار داشت: یکی از برکات انقلاب اسلامی در کنار همه برکات معنوی،علمی،فناوری توجه به قرآن کریم بوده است.
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: با توجه و پیگیری های رهبری امروز شاهد این هستیم که در گوشه و کنار کشور نور و شور قرآن طنین انداز است.کودکان ما تا سطح دانشگاه از تفسیر موضوعی قرآن بهره مند می شوند.

برگزاری دوره های مختلف مسابقات قرآنی در همه رشته ها و حایز شدن رتبه نخست از برکات انقلاب اسلامی است.
 وی با بیان اینکه تهران ام القرای جهان اسلام است، افزود:  شهر تهران نه تنها پایتخت سیاسی بلکه پایتخت قرآنی ایران اسلامی است و در این مسئله پیشگام و شهره است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: کارهای بسیار زیادی برای ترویج قرآن و آموزه های آن انجام شده اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب که همان دستور رهبری(باید ۱۰ میلیون حافظ در کشور داشته باشیم) است فاصله داریم که با همت شما قرآنیان باید این راه طی شود.
معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در ادامه اهالی قرآن و جبهه حق را اهل کوثر و جبهه باطل را اهل تکاثر عنوان کرد و گفت: در طول تاریخ همواره این دو تهالی با هم می جنگنیدتد و هم اکنون هم در حال جنگ هستند. همواره در تاریخ گروهی اهل تکاثر و گروهی اهل کوثر بوده اند.
وی افزود: امروز هم این گروه ها هستند در یمن ال سعود به کشتار مردم مشعول هستند که زمان حج تمتع هم بسیاری از حاجیان مارا تلف کردند. در سوریه هم حکام زورگو ۲۰۰ هزار نفر را کشته و میلیون ها نفر را اواره کردند.
 نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری گفت: امروزه در فلسطین چه می گذرد؟ انتفاضه فلسطین  به برکت قرآن از سران فلسطینی جلو زده است و این انتفاضه است که آنان را هدایت می کند.
وی به سالگرد نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپاو امریکای شمالی اشاره کرد و اظهار داشت: پیام نامه سه چیز است اول آینده را شما جوانان می سازید نه پدران شما و دوم کاری نکنید که در قرن بعد از کرده خود پشیمان شوید. همانطور که بعد از جنگ جهانی اول و دوم پشیمان شدید
سوم نگذارید رسانه ها به شما جهت دهند و اسلام را آنطور که می خواهند به شما معرفی کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: رسانه های غربی اجازه نمی دهند که پیام قرآن به گوش جهانیان برسد مقام معظم رهبری گفتند که خود جوانان مستقیما به قرآن و متون اسلامی مراجعه کنند و خودشان اسلام را بشناسند.
آیت الله قمی خطاب به حافطان و قاریان قرآن گفت: شما هم برای معرفی قرآن به همه انسان ها براساس دیپلماسی فطرت قرآن را  به گونه قابل فهم تبلیغ کنید.
وی به ملاقات رهبری معظم با اعضای هیئت دولت اشاره کرد و گفت: در بالای  اتاق ملاقات های نیمه خصوصی رهبری تابلویی زده شده مزین به این آیه ” هرکس خودش را در معرض رهبری دیگران قرار دهد  قبل از هر چیز باید از خودش شروع کند”رهبری هم اول خود اهل قرآن هستند و سپس دیگران را به انس با قرآن دعوت می کنند.
معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری افزود: ایشان به اعصای هیئت دولت و مسئولان  گفتند که قرآن بخوانید.ایشان طی نصیحتی تاکید کردند که نمی گویم چند آیه اما نگذرد روزی که در آن قرآن نخوانید.
وی در پایان افزود: امیدواریم روزی مسابقات جهانی قرآن را در بیت المقدس برگزار کنیم تا از همه جهان در این امر بررگ حضور داشته باشند و شاهد پیروزی اهل کوثر بر اهل تکاثر باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *