سخنرانی در نماز جمعه مسکو

حجت الاسلام و المسلمین قمی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه مسجد جامع مسکو ضمن تبریک میلاد نبی مکرم اسلام ، حضرت محمد (ص) را پیامبر نیکی و مهربانی توصیف نمود .

معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری از روشنگری های پیامبر اسلام در عصر خود برای مقابله با خرافات و بی اخلاقی زمان خود از شان نزول سوره کوثر برای شانیت زنان در آن زمان مثال زدند و اینکه ایشان بردست کارگر بوسه می زدند چگونه چنین دینی می تواند شاهد ظلم و ستم به برادران مسلمان خود باشد و قتل و تجاوزی که امروز به نام اسلام صورت گرفته یک انحراف به نام دین است .

ایشان در ادامه سخنان خود به جوانان مسلمان اشاره داشتند که سرچشمه اصلی دین اسلام قران و سنت پیامبر است و هوشمندی شما بایستی مانع تفکرات انحرافی که امروزه دشمنان اسلام برای بد نام کردن دین و اختلاف بین برادران مسلمان از آن توسط گروه های مختلف افراطی فعالیت می نمایند فاصله بگیرید.

ایشان در پایان به برادران مسیحی نیز تولد حضرت مسیح را تبریک گفتند وسلام  مقام معظم رهبری حضرت ایت ا… خامنه ای و  برادران مسلمان ایرانی را به برادران مسلمان و مسیحی روس رساندند.

پس از اقامه نماز جمعه گروه تواشیح میعاد به اجرای سرود و همخوانی در مدح رسول اکرم پرداختند که مورد توجه نمازگزاران در مسجد جامع قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین قمی در روز جمعه ۴ دیماه به همراه دکتر ابراهیمی ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جهت شرکت در همایش مرکز اسلامی مسکو به مناسبت میلاد حضرت محمد مصطفی (ص) وارد روسیه شده اند.