معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبری: در میان حاجیانی که با لیفتراک جمع‌آوری شده بودند افرادی هنوز زنده بوده و آه و ناله می‌کردند

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که دنیای اسلام عزادار حجاح درگذشته در فاجعه منا است گفت: آنهایی که بر جنازه‌های خلیفه‌های خدا بر روی زمین هتک حرمت کردند و پیکر آن زائرین حرم امن الهی را با لیفتراک به داخل سردخانه‌ها ریختند یک جنایت بی‌سابقه در تاریخ بشریت مرتکب شده‌اند و باید عواقب ان را نیز بپذیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله دکتر محسن قمی، وی که در میان فعالان اقتصادی و مدیران شرکتهای برتر اقتصادی ایران سخنرانی می‌کرد درباره شرایط اقتصادی امروز ایران گفت: با توجه توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری که نباید به نفت متکی باشیم، در شرایط پسا‌تحریم نیز نیازمند اقتصاد مقاومتی هستیم چرا که اگر نظریه اقتصاد مقاومتی اجرا نمی‌شد و پیشرفت‌های موشکی و تبعیت از مقام معظم رهبری را نداشتیم، تیم مذاکره کننده هسته‌ای نیز به موفقیت مورد نظر دولت و ملت دست نمی‌یافت.

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر رهبری تاکید کرد: آل سعود به دلیل کینه با مردم وانقلاب ایران و جریان مقاومت تلاش کردند که از طریق قیمت نفت ملت ایران را تحت فشار قرار دهند و ضربه مورد نظر خودرا به امت اسلامی وارد کنند اما امروز خود در یمن و بحرین و حتی در داخل کشور خود دچار ضعف و استیصال شده‌اند.

وی ضمن اشاره به پذیرش بین‌المللی نظر رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی یادآور شد: معاون رئیس جمهور اندونزی در ایران اعلام کرد که من یک اقتصاددان هستم و نظریه اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب را برای حل مشکلات اقتصادی تنها راه حل می‌بینم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه سخنان خود گفت: ایران در شرایط پس از برجام نیز قطعا نیازمند توجه به تاکیدات رهبری درباره اقتصاد مقاومتی است تا متکی به اقتصاد نفتی نباشد.

فرزند ام الشهدا فاجعه مکه در سال ۶۶ در خصوص فاجعه منا اظهار کرد: از دیدگاه قرآن کریم انسان موجودی با کرامت، و تافته جدا بافته از سایر موجودات و خلیفه خدا روی زمین است و پیامبر(ص) در دو خطبه خود در عرفات و منا فرمودند که ای مردم خداوند متعال جان و خون شما را حرام کرده است.

وی ادامه داد: در دولت اسلامی حفظ جان مسلمانان لازم است و بر طبق قواعد عرف بین‌الملل اگر در کشوری خونی ریخته شود قطعا دولت‌ها در این ارتباط مسئول هستند.

دکتر محسن قمی یادآور شد: جهان اسلام از فاجعه منا عزادار است و خانواده‌هایی که منتظر بازگشت حاجیان خود بودند امروز بر جنازه عزیزان خود گریه می‌کنند.

وی یادآور شد: آنهایی که بر جنازه‌های خلیفه‌های خدا بر روی زمین هتک حرمت کردند و پیکر آن زائرین حرم امن الهی را با لیفتراک به داخل سردخانه‌ها ریختند یک جنایت بی‌سابقه در تاریخ بشریت مرتکب شده‌اند و باید عواقب ان را نیز بپذیرند.

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری یادآور شد: گزارشهایی به من رسیده که در میان حاجیانی که با لیفتراک جمع‌آوری شده بودند افرادی هنوز زنده بوده و آه و ناله می‌کردند و این فاجعه آنقدر فجیع است که آل سعود از انتشار فیلم این حوادث نیز دریغ می‌کند.

این فرزند شهید و جانباز دفاع مقدس تاکید کرد: در حالی که پاپ رئیس پارلمان اروپا نخست‌وزیر آلمان و سایر شخصیت‌های غیرمسلمان از این فاجعه ابراز انزجار می‌کنند مقصران اصلی این امر از مسئولان خودشان تقدیر می‌کنند که مراسم را خوب برگزار کرده‌اند و بی کفایتیشان را در پرده قضا و قدر پنهان می‌کنند.

نماینده مرده تهران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: حداقل انتظاری که از این حاکمان بی‌لیاقت می‌رود این است که تعهد دهند در دفعات بعد اتفاقی برای حجاج نیفتد و اگر نمی‌توانند این مسئولیت را قبول کنند آن را واگذار کنند.

وی یادآور شد:‌ گزارشاتی از نحوه برخورد با حاجیان داریم که شرمم می‌آید در این جلسه آن را مطرح کنم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در منطقه غرب آسیا شاهد ۳ گفتمان فرهنگی و اجتماعی هستیم گفت: اول لیبرالیسم که دنبال منافع خود است و دوم وهابیت که با سرکردگی آل سعود است و این جریان ضربات بزرگی را به منطقه وارد کرده و منطقه بواسطه عملکرد این جریان منحرف امروز نا امن شده است.

وی یادآور شد: القاعده، الشباب و بوکوحرام توسط همین حکومت وهابی ایجاد شد و در بحرین فعالیت‌های اقتصادی و سیاسی این کشور با مشکل مواجه شده است که دلیل آن ورود غیرقانونی نظامیان آل سعود و جنگ افروزی آنهاست.

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری اظهار کرد: اما گروه و جریان سوم در منطقه جریان مقاومت اسلامی است که در همه زمینه‌ها و امور اهداف خود سیاسی و اقتصادی خود را منطبق با اسلام ناب محمدی دنبال می‌کند.