هدف جبهه استکبار از حوادث سوریه، تضمین امنیت رژیم صهیونیستی بود

معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: هدف جبهه استکبار در سوریه منصرف کردن جمهوری اسلامی از هدایت مسائل منطقه بود و می‌خواستند پیوند تاریخی سوریه با جبهه مقاومت را از بین ببرند و از حزب الله لبنان انتقام بگیرند و در نهایت امنیت رژیم صهیونیستی را تضمین کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکزارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها(ماوا)، حجت الاسلام و المسلمین محسن قمی معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان حاضر در دومین دوره آموزشی ضیافت رسانه در پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به حوادث کشور بحرین، گفت: مردم بحرین در دو سال اخیر در برابر تمام خشونت‌های حکومت نه تنها عقب نشینی نکردند بلکه با استقامت در جهت اهداف خود پیشروی کرد و روحیه مذهبی مردم بحرین را نیز تقویت کرد.

وی با اشاره به تجمع‌های مردم به نفع مردم بحرین در سراسر جهان ادامه داد: صدای مظلومیت مردم بحرین در اکثر دنیا شنیده شد، گروه‌های سیاسی بحرینی هم که با یکدیگر اختلاف داشتند بر محور رهبری شیخ عیسی قاسم گرد هم آمدند.

قمی با اشاره به حوادث سوریه افزود: در سوریه اصولا انقلاب مردمی شکل نگرفت. تظاهرات مخالفان در شهرهای مرکزی به ۱۰۰ هزار نفر هم نمی‌رسید و تنها در شهرهای مرزی مثل درعا این تظاهرات شکل گرفته بود، و از روز اول هم معارضین به درگیری مسلحانه روی آوردند.

معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه تروریست‌ها در ابتدا گمان می‌کردند در درازمدت می توانند حکومت اسد را سرنگون کنند، گفت: حوادثی اتفاق افتاد که مردم را به جریان تروریستی بدبین کرد، که از جمله می توان به تخریب قبر حجر بن عدی و اقدام غیرانسانی سرباز تروریست در جهت خوردن قلب سرباز سوری اشاره کرد.

وی افزود: از ۳۲ کشور، تروریست به سوریه اعزام کردند و امروز بیش از ۹۵ درصد فرماندهان مخالفان اسد سوری نیستند.

قمی در ادامه با اشاره به هدف جبهه استکبار از اقدام علیه سوریه گفت: هدف اینها در سوریه منصرف کردن جمهوری اسلامی از هدایت مسائل منطقه بود و می‌خواستند پیوند تاریخی سوریه با جبهه مقاومت را از بین ببرند و از حزب الله لبنان انتقام بگیرند و در نهایت امنیت رژیم صهیونیستی را تضمین کنند.

معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: ما به سیاست داخلی سوریه کاری نداریم و شاید انتقاداتی هم داشته باشیم، ما می‌گوییم در فلسطین، رفراندوم برگزار شود، در بحرین هم همین‌طور و در سوریه هم هر سوری یک رای، اما جبهه معارض مخالف این حرف ماست چون با منافعش در تضاد است.

وی ادامه داد: شورای امنیت حتی یک دقیقه به بحرین اختصاص نداد ولی چند جلسه موضوع سوریه را بررسی کرد.

معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در پاسخ به سوالی درخصوص تغیر سیاست خارجی کشور با توجه به تغییر دولت گفت: خوشبختانه آقای روحانی خودشان در مسایل بین الملل و علی الخصوص بیداری اسلامی آشنایی دارند و ممکن است بعضی رویکردها در برخی جاها تغییر کند، اما رویکرد اصلی حمایت از مسلمانان که مورد تایید رهبری هم هست، در دولت جدید هم ادامه می‌یابد.

قمی در پاسخ به دانشجویی در خصوص حوادث مصر ادامه داد: آمریکا به دلیل نگرانی از بازگشایی گذرگاه رفح و ترس از نمایندگی‌های متعدد و نفوذ اخوان المسلمین در کشورهای اسلامی و خطر اسلام گرایی برای آنها، با مشوش کردن چهره اخوان المسلمین، این بحران را به وجود آورد.

وی در پایان در پاسخ به سوال دانشجویی درخصوص وهابی ها گفت: ما هیچ مشکلی با سنی ها، سلفی ها و حتی وهابی ها نداریم ، مشکل اصلی ما تکفیری ها هستند که معتقدند باید مخالف عقیده خود را از بین ببرند و در این میان ممکن است سلفی‌ها، وهابی ها و حتی سنی ها تکفیری باشند و ما باید امروز دست اتحاد به همه مسلمانان دراز کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *