کنگره امام سجاد (ع) ادامه‌دهنده نهضت ترجمه صحیفه سجادیه باشد

خبرگزاری شبستان: معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، گفت: پیشنهاد من به مسئولان برگزارکننده کنگره امام سجاد (ع) این است که ادامه‌دهنده نهضت ترجمه صحیفه سجادیه باشند.

به گزارش خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی در دیدار با اعضای ستاد کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) که روز گذشته (۲۶ شهریورماه) برگزار شد، گفت: اقدامات انجام‌شده در ارتباط با وجود مبارک حضرت امام سجاد (ع) با محوریت استان هرمزگان قابل تحسین است.

 

وی مردمی بودن، اخلاص در کار و نگاه جامع در ابعاد علمی، فرهنگی، آموزشی، هنری و اجتماعی را از ویژگی‌های اقدامات انجام‌شده درباره امام سجاد (ع) دانست و افزود: واگذاری امور به مردم و تشکل‌های مردمی به ویژه در حوزه فرهنگ از تاکیدات مستمر رهبر معظم انقلاب است و اتکا به تشکل‌های مردمی از رموز ماندگاری کنگره امام سجاد (ع) در طول ۷ سال فعالیت آن است.

 

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: به لطف خداوند متعال مکتب تشیع در طول سالیان اخیر رشد کمی و کیفی قابل توجهی در سطح جهان داشته است و اقداماتی چون برگزاری کنگره امام سجاد (ع) می‌تواند زمینه‌ساز گرایش بیشتر تشنگان معرفت به مکتب اهل بیت (ع) باشد.

 

قمی با بیان اینکه عزت واقعی در سایه خدمت به ساحت مقدس اهل بیت (ع) است و بی‌شک اعتبار و عزت کنونی کنگره امام سجاد (ع) به برکت تلاش‌های انجام شده در ترویج معارف بیان شده از سوی آن حضرت است، اضافه کرد: شاید این حرکت در ابتدا از استان هرمزگان شروع شد اما خیلی زود کل کشور را فرا گرفت و بر اساس گزارشاتی که ارایه شد در حوزه بین‌المللی هم اقدامات خوبی انجام شده و ما آمادگی خود را برای حمایت از این کنگره اعلام می‌کنیم.

 

وی گفت: پیشنهاد من به برگزارکنندگان کنگره امام سجاد (ع) این است که ادامه‌دهنده نهضت ترجمه صحیفه سجادیه باشند و تلاش کنند تا این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه و منتشر شود و در اختیار شخصیت‌های علاقه‌مند در سراسر جهان قرار گیرد.

 

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، با بیان اینکه صحیفه سجادیه میراث گرانبهای آل الله (ع) است و باید برای ترویج حفاظت از آن با جان و دل تلاش کرد، ادامه داد: جامعه امروز ایران و جهان بیش از پیش احساس نیاز به آموزه‌های حضرت زین‌العابدین (ع) و معارف صحیفه سجادیه دارد.

 

قمی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های برجسته نظام جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان، تولید گفتمان بر اساس مکتب غنی تشیع در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

 

http://www.shabestan.ir/detail/News/656252