همایش طلیعه حضور ویژه طلاب ورودی سال تحصیلی ۹۵-۹۴ حوزه علمیه خواهران استان تهران

همایش طلیعه حضور ویژه طلاب ورودی سال تحصیلی ۹۵-۹۴ حوزه علمیه خواهران استان تهران، سه شنبه شش بهمن ماه در  مصلی امام خمینی (ره)تهران با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محسن قمی برگزار شد.

ایشان در این همایش فرمودند : ما علاوه بر علم و خودسازی وظیفه جامعه سازی را داریم. بشر امروزی به سوی هر کسی که بتواند دردهای او را درمان کند دست نیاز دراز کرده است. امروز چرا نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی و آمریکایی در این کشورها با استقبال روبرو می شود چون ایشان دست روی همین نقاط درد گذاشته است، یعنی موضوع زوال تمدن غرب است.

وی در ادامه سخنان خود به بانوان حوزوی توصیه کرد: برای خود رسالت جهانی قایل باشید ضمن اینکه درس خواندن را در درجه اول اهمیت قرار می دهید به مسایل خانوادگی نیز بی توجه نباشید. نقش زنان در خانواده

نقش بسیار مهمی است. از هم اکنون خود را برای رسالت های مهم در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی آماده کنید.

عضو خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به ضرورت یادگیری زبان های خارجی برای طلاب تصریح کرد: طلاب باید زبان عربی را مانند زبان مادری بیاموزند. زبان عربی را یاد بگیرید البته نه زبان فصیح بلکه عربی محاوره ای برای اینکه بتوانید با مردم کوچه و بازار صحبت کنید.  توصیه رهبری همواره این بوده است که در کنار همه این مسایل به بصیرت سیاسی خود بیفزایید. شرایط را خوب تحلیل کنید؛ گاهی عدم درک صحیح از آنچه در اطراف ما می گذرد آسیب هایی به ما می رساند که سالهای سال باید برای جبران آن هزینه کرد.