انسان‌ها حق دارند سرنوشت خود را از طریق صندوق‌های رای انتخابات رقم بزنند نه اینکه صاحبان ثروت و رسانه برای مردم تعیین تکلیف کنند.

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت:‌ زبان فطرت پاک انسانی توسط همه ملل عالم فهم می‌شود و این همان زبانی است که مقام معظم رهبری در نامه اول و دوم خود بر اساس آن با جوانان دنیا سخن گفته‌اند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قمی معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در مراسم سوگواری رحلت نبی مکرم اسلام(ص) گفت: همه اقوام عالم، با هر زبان و فرهنگی یک زبان را می‌فهمند و آن زبان، زبان سرشتی است که خداوند در نهاد انسان‌ها قرار داده است. زبان فطرت پاک انسانی که توسط همه ملل عالم فهم می‌شود و این همان زبانی است که مقام معظم رهبری در نامه اول و دوم خود بر اساس آن با جوانان دنیا سخن گفته‌اند.

وی ادامه داد: هر چند هدایت سردمداران نظام سلطه از احتمال ضعیفی برخوردار است، اما وضعیت جوانان غربی تفاوت اساسی دارد.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مسئله تروریسم را درد مشترک امروز بشر دانست و تصریح کرد: امروز داعش در جهان جنایت می‌کند و در ایران نیز تفکر داعشی که همان منافقین هستند دست به جنایت‌های وسیع زده‌اند و دستشان به خون ۱۷۰۰۰ نفر از فرزندان این آب و خاک آلوده است و منطق داعش و منافقین یکی است.

وی با یادآوری فاجعه تاثربرانگیز منا تاکید کرد: حامیان همین تفکر تکفیری و تروریستی بودند که با بی‌تدبیری باعث شدند هزاران نفر از حجاج مظلوم در حریم حرم امن الهی – که باید حتی برای گیاهان و حیوانات نیز امن باشد – به خاک و خون کشیده شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری همچنین درباره بی‌عدالتی حاکم بر جامعه جهانی که درد دیگر امروز بشر است، بیان داشت: روزانه هزاران نفر بر اثر گرسنگی در دنیا می‌میرند اما هم زمان عده‌ای آنچنان ثروتمند هستند که تنها بخشی از دارایی شان می‌‌تواند مشکل فقر را در جهان بر طرف کند. نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیئت نظارت بر مطبوعات با خطر بزرگ دانستن تزویر رسانه‌ای برای فریب مخاطب خاطرنشان کرد: تزویر رسانه‌های جهان برای فریب مخاطب درد جامعه امروز جهانی است که انسان‌های آزاده را رنج می‌دهد. انسان‌ها نیاز به آزادی در تصمیم‌گیری دارند. انسان‌ها حق دارند سرنوشت خود را از طریق صندوق‌های رای انتخابات رقم بزنند نه اینکه صاحبان ثروت و رسانه برای مردم تعیین تکلیف کنند. این وضعیت به جای اینکه مردم سالاری باشد سرمایه سالاری به شمار می‌رود.

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در تبیین زبان مشترک همه مردم جهان برای ورود به گفت‌وگو تصریح کرد: در کنار فطرت پاک انسانی، زبان دین ابراهیمی زبان دیگری است که می‌تواند زمینه بحث‌و گفت‌و‌گو مابین ادیان الهی را فراهم کند.

وی در ادامه افزودند: در میان ادیان ابراهیمی مشترکات فراوانی وجود دارد . به عنوان مثال ، آنقدر که در قرآن از حضرت مسیح و معجزات ایشان تمجید شده است در تورات و انجیل این کار صورت نگرفته است . در قرآن از حضرت مسیح با تعبیر کلمه الله یاد شده است.

حجت‌الاسلام قمی عدالت خواهی و اقامه قسط را محور مشترک همه ادیان ابراهیمی دانست و تصریح کرد: همه انبیای الهی از آدم تا خاتم با هدف اقامه قسط مبعوث شده‌اند و البته پیامبر بزرگوار اسلام تکمیل‌کننده راه همه انبیای الهی و به تعبیر دقیق مهیمن است.

وی گفت : امامان شیعه نیز عدالت گستری را سرلوحه برنامه‌های خویش قرار داده‌اند. نهج‌البلاغه رنج نامه مظلومیت و دادنامه عدالت است این سیره عدالت محوری پیامبر اسلام و امیرالمؤمنین و ائمه را اگر برای جوانان جهان بیان کنیم خودشان به دنبال این پیام نجات بخش می‌آیند.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با یادآوری موج اسلام هراسی و اسلام ستیزی در غرب افزود: امروزه چرا بر علیه پیامبر اسلام جو سازی می‌کنند ؟ چرا از طریق کاریکاتور، فیلم و کتاب ارزش‌های اسلامی را زیر سوال می‌برند؟ زیرا اگر مردم دنیا بفهمند ماهیت و ارزش‌های مکتب اسلام و پیامبر چیست به نظام سلطه پشت خواهند کرد.

وی ادامه داد: برای شناخت پیامبر اسلام، بهترین روش شناخت اباعبد‌الله الحسین است. آن حضرت خطبه‌ای در وصف پیامبر دارد و ایشان را دارای صفاتی همچون اهل تفکر بودن، داشتن غم عدالت و ارزش قائل نبودن برای منافع شخصی می‌داند. پیامبر اسلام هیچگاه برای منافع شخصی خشمگین نشد و خشمش علیه ظالم و برای منافع مردم بود.

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، امام خمینی را رهرو راستین مکتب پیامبر اسلام دانست و تصریح کرد: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ما نیز به پیروی از سیره پیامبر، همیشه حامی منافع مظلومان بود و می‌فرمود من یک موی شما کوخ‌نشینان را با همه کاخ‌نشینان عوض نمی‌کنم. در نهایت دیدیم که همین قشر کوخ نشین و مستضعف جامعه بودند که نقش اصلی را در انقلاب و جنگ به عهده داشتند و برای حفظ انقلاب جان فشانی کردند. امروز نیز باید توجه کنیم که مبادا به خاطر خوش آمد آمریکا از حزب‌الله چشم بپوشیم یا برای خرسندی سرمایه داران از حمایت بچه مذهبی‌ها بگذریم.